שרתים וירטואלים בטכנולוגית VMWare
image-2720

שרת וירטואלי VMWare הינו מוצר הוירטואליזציה המוביל והיוקרתי ביותר ולא בכדי, כאשר שלושת סוגי תוכנות הוירטואליזציה הנפוצות ביותר של VMWare הינם עבור: מחשבים אישיים, מערכות אחסון (הוסטינג) ומערכות מחשוב בענן. שלושת תוכנות הוירטואליזציה החשובות ביותר תחת מותג VMWare הינן: VMWare, vSphere, VMWare-Server. יש להבדיל בין טכנולוגיית VMWare בשרתי אחסון, לבין מחשוב בענן הכולל שיתוף משאבים ברשת האינטרנט.

שרת וירטואלי VMWare מאפשר להריץ מערכות הפעלה שונות (לרבות Windows, Linux) על גבי שרת אחד. VMWare משמש כ”מתווך” בין חומרת השרת לבין מערכות ההפעלה הפועלות עליו. תוכנת VMWare למעשה מגדילה את תפוקת השרת כשהיא מחלקת אותו לשרתים אינדיבודואליים מישניים – לכל אחד מהם משאבי זיכרון ומעבד משלו. ניתן להגדיר ניצול משאבי זיכרון באופן ידני (קבוע) או דינאמי. טכנולוגיית VMWare גם מאפשרת הקצאה של נפחי דיסק שונים מתוך כלל נפח השרת, כך שהדיסק הוירטואלי שמוקם על השרת, מתנהג ומגיב עבור המשתמש כאילו שהוא דיסק פיזי פרטי. המשמעות היא שכל משתמש VPS בשרת מבוסס טכנולוגיית VMWare, פועל באופן עצמאי לחלוטין ללא כל קשר או תלות במשתמשים אחרים בשרת (בניגוד למשל לשרת מבוסס OpenVZ). יתרה מכך, גם במידה וחברת האחסון משדרגת את החומרה בשרת, לא ישפיע הדבר על המשתמשים בו, מכיוון שקונפיגורציות החומרה מתבצעות ללא השפעה על מערכות ההפעלה והדיסקים הוירטואליים הפועלים בשרת.

Jetcloud – חברת הוסטינג מובילה המספקת שרתים וירטואלים VMWare

חברת Jetcloud מבית קבוצת ג’טסרבר בע”מ הינה חברת ההוסטינג המובילה בהשכרת שרת וירטואלי בטכנולוגיית VMWare. מענה אולטימטיבי גמיש לכל הדרישות והצרכים האינטרנטיים שלכם כעסק או באופן פרטי, ניתן ברמה המקצועית הגבוהה ביותר על ידי Jetcloud בזכות טכנולוגיית VMWare:

  1. תוכנת הוירטואליזציה vSphere משאירה טביעת רגל מינימלית על המעבד ושאר חומרת השרת, כך שאפשרויות התקיפה החיצונית על השרת מצטמצמות באפשרויות הנזק שהן עלולות לגרום.כמו כן, סביבת עבודה יציבה ואמינה כזו מאפשרת למתארחים בשרת הוירטואלי להתמקד בעבודה ובפיתוח, מאשר בהטלייה ובהתאמה של מאפייני השרת הוירטואלי לצרכים השוטפים.
  2. הפיתוח המתמיד של חברת VMWare מאז שנת 2001 בא לידי ביטוי ברגישות לצרכי שוק הוירטואליזציה בעולם ובפיתוח פלטפורמות ענן פרטיות, כך שמגוון אפשרויות ההתפתחות העסקית והאישית של המשתמשים במוצרי VMWare אינו מוגבל ויכול לקחת על עצמו כיווני גדילת IT בהתאם למגמות הטכנולוגיות העדכניות ביותר.
  3. שרתי ה-VMWare רצים על גבי דיסקים SSD עם Snapshots ברמת ה-storage להתאוששות מאסון, כאשר מלכתחילה, לשרתי ה-VMWare קיימת שרידות חומרה במקרה של כשל טכני. במידה ומתרחשים עומסים או תקלות בשרת VPS אחד, לא תהיה כל השפעה על שאר שרתי ה- VPS המתארחים על אותו שרת פיזי מבוסס VMWare.